روش تولید تنباکو دوسیب

تنباکو یکی نوع گیاه است که دارای برگ های پهن می باشد. این گیاه هم اکنون در نقاط مختلف جهان می روید. امروزه از تنباکو استفاده های مختلفی می شود و تنباکو ها دارای طعم های گوناگونی نیز هستند که هر کدام از این طعم ها با روش های مختلفی تولید می شوند. افراد در انتخاب طعم تنباکو دارای سلیقه های گوناگونی هستند و هر کدام از آن ها طعم های ویژه ای را برای استفاده انتخاب می کنند و همین امر سبب شده است تا طعم های متنوعی از تنباکو در بازار وجود داشته باشند. یکی از پرطرفدارترین انواع تنباکو در میان افراد طعم تنباکو دوسیب است.

ما در ادامه بیشتر درباره تنباکو دوسیب و انواع آن توضیح می دهیم.

مواد موردنیاز برای تولید تنباکو دوسیب

برای تهیه و تولید تنباکو دوسیب مواد مختلفی موردنیاز است که از جمله این مواد می توان به مواد زیر اشاره کرد:

 • گلوکز
 • تنباکو خام
 • سدیم ساخارین
 • رنگ خوراکی مقاوم در برابر حرارت
 • اسانس دو سیب مقاوم در برابر حرارت
 • گلیسیرین برای تنباکو
 • بنزوات سدیم

روش تولید تنباکو دوسیب

امروزه طعم های مختلفی از تنباکو وجود دارد که یکی از آن ها طعم دوسیب است که محبوبیت زیادی در میان افراد دارد همچنین می گفت آن گفت که افراد برای تهیه و تولید تنباکو دوسیب باید مراحل گوناگونی را طی کنند تا این افراد بتوانند به یک تنباکو دوسیب خوب و مرغوب دست پیدا کنند و از آن نیز استفاده کنند. همچنین تنباکو دوسیب یکی از سنگین ترین تنباکو ها نیز می باشد که در بازار وجود دارد و روش های گوناگونی برای تولید آن وجود دارد.

روش تولید تنباکو دوسیب

یکی از این روش ها روش کارخانه ای است که در ادامه آن را توضیح می دهیم همچنین روش دوم تولید تنباکو دوسیب روش خانگی است.

 • برای تولید تنباکو دوسیب در مرحله اول باید با به کارگیری دستگاه های مخصوص تنباکو خام را به خوبی خرد کنید و بعد آن را نیز آب بشوید و سپس آن را قشنگ  خشک کنید تا آب آن گرفته شود.
 • در مرحله بعدی تنباکو های خرد شده را با موادی مانند گلیسیرین ترکیب می کنیم می توان گفت که هرچه میزان استراحت گلیسیرین در تنباکو بیشتر باشد سبب می شود تا کیفیت تنباکو زیاد شود و یکی تنباکو مرغوب و خوب تولید شود.
 • در گام بعدی باید اسانس دوسیب مقاوم در برابر حرارت را به ترکیب اضافه کنید در این مرحله می تواند هر اسانس دلخواه دیگری را نیز به ترکیب خود اضافه کنید و تنباکو با طعم های گوناگون تولید کنید
 • مرحله بعدی گام آخر نیز می باشد که در این مرحله برای بسته بندی تنباکو نیاز به دستگاه اکسرودر نیز می باشد می توان گفت که با به کارگیری این دستگاه در کارخانه خمیر تنباکو را به خوبی برش می زنند و در بسته های ۲۵۰ تا۵۰ گرمی بسته بندی می شود.در خانه ها تمامی این نواحی با دقت بالایی انجام می شود که سبب افزایش کیفیت محصول موردنظر نیز می شود.

معرفی انواع مختلف تنباکو دوسیب

تنباکو دوسیب از دسته تنباکو های پرطرفدار در میان افراد است همچنین این نوع از تنباکو از نوع سنگین تنباکو نیز می باشند تنباکو دو سیب دارای انواع گوناگونی ست که هر کدام از آن ها دارای ترکیبات متنوعی هستند و در میان مردم هم طرفداران بسیاری دارند. در ادامه آن ها را معرفی می کنیم تا شما بتوانید آن ها را بهتر بشناسید و با آن ها آشنا شوید.

 • تنباکو دوسیب آلبالو

این نوع از تنباکو دوسیب دارای طعمی بسیار خوب و عالی است که طرفداران بسیار  زیادی نیز در میان افراد با سلیقه های گوناگون دارد و افراد زیادی از این نوع تنباکو دوسیب استفاده می کنند.

 • تنباکو دوسیب یخ

این نوع از تنباکو های دوسیب از دسته تنباکو های سرد به شمار می روند طعم این نوع از تنباکو سیب کمی ترش است. این تنباکو دوسیب برای افرادی که به طعم های سرد و خنک علاقه دارند بسیار مناسب است و می توانند از این نوع تنباکو به راحتی استفاده کنند و دیگر نیازی به یخ و… ندارند.

روش تولید تنباکو دوسیب

 • تنباکو دوسیب نعنا

 یکی از ترکیبات بسیار محبوب تنباکودوسیب طعم نعنا نیز می باشد. وجود نعنا در ترکیب تنباکو نعنا سبب شده است تا این نوع از تنباکو زیاد سنگین نباشد و از سنگین آن نیز کم شود.

 • تنباکو دوسیب لیمو

این نوع از ترکیب تنباکو دوسیب طعم خوب و مناسبی دارد و افراد می توانند به راحتی از آن نیز استفاده کنند.

معرفی بهترین تنباکو دوسیب

طعم های بسیار گوناگونی از تنباکو دوسیب وجود دارد که هر کدام از آن ها نیز به روش های مختلفی تولید می شود و به بازار عرضه می شوند بطور کلی نمی توان گفت که کدام طعم تنباکو دوسیب بهترین است زیرا سلیقه افراد در انتخاب طعم تنباکو متفاوت است از رو برای معرفی بهترین تنباکو نمی توان یک معیار کلی درنظر گرفت.

بررسی مواد اولیه برای تولید تنباکو میوه ای

تنباکو های میوه ای گوناگونی با اسانس های بسیار متنوع درحال حاضر در بازار وجود دارند اما می توان‌گفت که یک ماده به صورت کلی در تمام آن ها تکرار می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. این سه ماده به ترتیب گلیسیرین، تنباکوی خاص و با کیفیت و اسانس میوه موردنظر نیز می باشد. برای تهیه انواع گوناگون لوازم ساخت تنباکو می توانید به کارخانه های صنعتی مراجعه کنید و لوازم موردنیاز خود را از آنجا تهیه کنید.

سپس با استفاده از آنها تنباکو دلخواه خود را در خانه تولید کنید.  این امر سبب می شود تا شما تنباکوی باکیفیت تری داشته باشید زیرا در روش خانگی تولید تنباکو از مواد افزودنی شیمیایی استفاده نمی شود و این موضوع می تواند در سلامت شما اثر گذار باشد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *