ماشین آلات تولید تنباکو

تنباکو گیاهی است که در گذشته در آمریکای شمالی کشت می شد، اما امروزه این گیاه در انواع و مزه های مختلف در سراسر جهان به طور گسترده کشت می شود.قدمت استفاده از تنباکو به بیش از 8000 سال پیش باز می گردد.کشت تنباکو احتمالاً 5000 سال پیش آغاز شده است.در واقع، تنباکو برای اولین بار توسط بومیان آمریکا برای اهداف پزشکی استفاده شد.در گذشته تنباکو از کشورهای دیگر مانند عربستان سعودی و ترکیه وارد می شد. اما با گذشت زمان ایران پیشرفت زیادی در این زمینه داشته و دستگاه های نوآورانه ای برای بسته بندی تنباکو تولید می کند.

سابقه مصرف دخانیات در ایران به گذشته های دور باز می گردد.تنباکو یکی از محصولات پرطرفداری بوده که زندگی فردی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ایرانیان را متحول کرده است. گمانه زنی های زیادی در مورد ورود دخانیات به ایران وجود دارد و تحقیقاتی نیز انجام شده است.پس از کشف آمریکا توسط اروپاییان، تنباکو برای اولین بار در دوره صفویه وارد ایران شد.

ماشین آلات تولید تنباکو
ماشین آلات تولید تنباکو

امروزه با توجه به رواج مصرف قلیان و تنباکو در بین اکثر ایرانیان، تولید تنباکو و تنباکو می تواند سود بالایی داشته باشد. امروزه استفاده از قلیان به اصلی ترین سرگرمی جوانان تبدیل شده است و تقاضا برای دخانیات روز به روز در حال افزایش است. تنباکو نه تنها در قلیان استفاده می شود، بلکه در انواع سیگار و پیپ نیز استفاده می شود.

در تولید این دستگاه ها از فولاد استفاده می شود که باعث افزایش طول عمر آنها می شود. این دستگاه ها با برق تک فاز یا سه فاز کار می کنند و ابتدا تنباکوی تازه را خشک می کنند سپس در کیسه های سلفون قرار می دهند.این دستگاه ها را می توان برای رفع نیازهای خاص شما سفارشی کرد.

سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید تنباکو

برای راه اندازی خط تولید دخانیات حدود 500 میلیون سرمایه نیاز است. با توجه به گرانی این روزهای دخانیات و افزایش روز به روز این قیمت، به خوبی می توان دریافت که نرخ بازگشت سرمایه بسیار سریع است.

فرآیند تولید تنباکو در خط تولید

ابتدا برگ های تنباکو توسط دستگاه خشک می شوند.در مرحله بعد این برگ های خشک شده را پودر کرده سپس این پودر را در محلول آب و سایر مواد مانند اسانس خیس می کنند.مخلوط به دست آمده از مرحله قبل به مخزن اکسترودر منتقل شده و ورز داده شده و به صورت خمیر در می آید.

سپس خمیر به دست آمده توسط دستگاه برش بریده شده و سپس برای بسته بندی به داخل سلفون ها تزریق می شود.در مرحله آخر تنباکو توسط دستگاه های بسته بندی بسته بندی و آماده تحویل می شود

در گذشته در نبود دستگاه های اتوماتیک تولید تنباکو این کار با دستگاه پرکن دستی انجام می شد. و با سلفون در انتهای دستگاه بسته بندی پیچیده شد و بسته بندی روی آن انجام شد.

خط تولید تنباکو
خط تولید تنباکو

 ماشین آلات و دستگاه های خط تولید تنباکو

این دستگاه ها از قسمت های مختلفی تشکیل شده اند.این بخش ها عبارتند از:

البته، دستگاه را می توان با توجه به نیاز شما سفارشی کرد، بنابراین ممکن است قطعات مختلفی اضافه یا حذف شود.