نحوه کاشتن تنباکو

 تنباکو ها چگونه به وجود می آیند و طریقه تولید آنها و کاشتن تنباکو چگونه است در ادامه مقاله ما به نحوه کاشتن تنباکو و برداشت آن و نحوه تولید آن خواهیم پرداخت اگر نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه دارید بهتر است که تا انتهای مقاله برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

می دانید که تنباکو ماده‌ای است که در قلیان ها از آن استفاده می شود و در گذشته های محدودی داشته است اما امروزه با گذشت زمان و همینطور با پیشرفت تمامی چیزها تنباکو های قلیان نیز پیشرفته تر شده است و طعم های بیشتری را به خود اختصاص داده است که طرفداران بسیار زیادی را پیدا کرده است.

این طعم های تنباکو انواع زیادی دارد مانند طعم های میوه ای و طعم های خنک و یخی و طعم های گرم و سبک و سنگین چه موارد بسیار زیادی را به خود اختصاص می‌دهد که برخی طعم های تنباکو به وجود آمده است که ترکیب دو چیز باهم می باشد مانند تنباکوی آدامس یخ و نعنا دارچین و پرتقال خامه و نعنا یخ و موارد بسیار زیاد دیگر.

نحوه کاشتن تنباکو 

انواع تنباکو از دسته گیاهانی میباشد که برگهای ته می دارند که در واقع در کشور آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی رشد می کنند که امروزه با پیشرفت زیاد در تمامی کشورها و مناطق دنیا نیز کشت می شود این گیاهان که دارای برگهای بسیار بزرگ و پهن می باشد نیز دارای طولی در حدود یک الی دو متر هستند و همینطور این گیاهان پوشیده شده از تارهای چسبنده و بسیار کوتاه می باشد.

در رابطه با دانه و بذر های تنباکو نیاز است که گفته شود که بذر های گیاه تنباکو به شدت کوچک و ریز می باشد که اگر در شرایط آب و هوایی خوبی کاشته شود به احتمال زیاد تا حدود یک سال به خوبی رشد خواهد کرد.

نحوه کاشتن تنباکو

اگر شما میخواهید کاشتن این گیاه را امتحان کنید باید برخی موارد را رعایت کنید که آن موارد را در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد. هنگامی که شما میخواهید بذر تنباکو به کار اید ابتدا باید یک گلدان این با دهانه بزرگ را داشته باشید که عمق زیاد داشته باشد و خاک آن گلدان باید یک خاک غنی و خوب باشد تا گیاه بتواند به درستی و به خوبی در آن رشد کند و پس از آن آن را آبیاری کنید تا خاکی که در گلدان ریخته اید به صورت کامل مرطوب شود و شسته شود .

پس از این که تمامی این مراحل را انجام دادید و بذر گیاه تنباکو را روی سطح خاک بریزید و تنها حدود نیم سانتیمتر روی بذر های گیاه تنباکو از همان خاکی که در گلدان ریخته اید بریزید و تا زمانیکه بذر هایی که کاشته جوانه و گیاه بدهد به طور مداوم و پیوسته آبیاری کنید تا آب به گیاه برسد و پس از آن که گیاه جوانه زد و رشد کرد شما می توانید آن را از گلدان خارج کنید و در محل اصلی که می خواهید بکارید.

اما این کار برای افرادی است که می خواهند کاشتن تنباکو را امتحان کنند و کسانی که شغلشان کاشتن بذر های تنباکو است از همان ابتدای کار و ضررهای گیاه تنباکو را در محل اصلی و با رعایت بسیاری از اصول می کارند اما این کار می‌تواند تا حدی نادرست باشد زیرا هنگامی که از پاشی صورت می گیرد ممکن است این بعدها به صورت نامنظم پراکنده شوند و در فاصله درستی از یکدیگر قرار نگیرند.

نحوه برداشت گیاه تنباکو

در ابتدا لازم است بدانید که برداشت گیاه تنباکو در اواخر فصل بهار شروع میشود و در گذشت چندین مرحله تا آخر های شهریور ماه انجام خواهد شد باید توجه داشته باشید که رنگ برگ هایی که به درستی رشد کرده و رسیده‌اند سبز تیره می باشد که رده های روشن در آنها وجود دارد. یکی از نکاتی که در برداشت گیاه تنباکو باید به آن توجه کنید این است که کار برگ چینی حتما باید صبح زود و یا بعد از ظهر که هوا خنک می باشد شروع شود .

نحوه کاشتن تنباکو

همینطور باید توجه داشته باشید که تمام بذرهایی که پاشیده اید به طور همزمان و یک دست رشد نمی کنند و ممکن است برخی از آنها زمان چیدن شان نباشد و نرسیده باشد پس به این مورد توجه داشته باشید که برگ هایی که به درستی نرسیده اند را نچینید. به همین دلیل است که کسانی که این کار را می‌کنند هر پنج الی ده روز چیدن برگ ها را تکرار می کنند تا برگ هایی که رسیده است و وقت چیدن شان شده است را بتوانند بچینند.

سخن پایانی

باید توجه داشته باشید که کاشتن بذر های گیاه تنباکو باید حتماً در آب و هوا های بسیار عالی برای رشد گیاهان باشد زیرا اگر شما این بزها را در خاک و آب و هوای نادرست به کار اید ممکن است رشد نکند و بذر های شما هدر برود و همینطور قبل از انجام این کار شما حتما باید اطلاعات کافی و همینطور مهارت کافی را برای کاشتن تنباکو داشته باشید تا به مشکل نخورید پس قبل از انجام این کار هستند موارد و مهارت هایی را که لازم است برای کاشت گیاه تنباکو بلد باشید را بیاموزید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *