دستگاه دوخت تنباکو

ارزان ترین روش برای بسته بندی تنباکو استفاده از انواع دستگاه دوخت است که در انواع دستی، پدالی و ریلی موجود است که با توجه به بودجه خود می توانید انتخاب کنید. اما اگر از بین این 3 دستگاه، اگر مناسب ترین را می خواهید، بهتر است دستگاه دوخت ریلی را انتخاب کنید که به دلیل حجم گردش روزانه و سرعت کار شما از دو مدل اول به صرفه تر است. کمی بالاتر خواهد بود. اما نکته ای که در استفاده از این دستگاه ها برای این محصول یا به طور کلی هر نوع محصول دیگری وجود دارد این است که ابتدا باید مقدار تنباکو را به صورت جداگانه وزن کرده و سپس داخل کیسه ریخته و با استفاده از این دستگاه ها بسته بندی کنید.

برای تولید توتون موسال داشتن ماشین آلاتی الزامی است که گروه ماشین سازی عدیلی در زمینه ساخت ماشین آلات بسته بندی تنباکو، خردکن توتون و میکسر توتون موسال فعالیت می کند.

دستگاه پر کن تنباکو
دستگاه پر کن تنباکو

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

در این روش سرعت بسته بندی بیشتر از دستگاه دوخت است، زیرا خود دستگاه مجهز به ترازو است و نیازی به توزین جداگانه توتون نیست در نتیجه سرعت کار بالا می رود. در این روش تنباکو یا تنباکو باید با دست و یا با استفاده از بالابرهای مخصوص وارد مخزن دستگاه شده و توسط آسیاب واقع در مخزن نورد شود تا در صورت وجود قطعاتی که به هم چسبیده اند، رول شوند. جدا می شود (تنباکو به دلیل چسبندگی معمولاً به صورت تکه ای است که به هم می چسبد) پس از اتمام فرآیند آسیاب کردن، توتون ها وارد ترازو دستگاه می شوند و مقدار وزنی که به دستگاه داده ایم با اندازه گیری می شود. ترازو برای رساندن تنباکوها به آن وزن و در نهایت در کیسه ای که توسط فردی که در زیر مخزن قرار می گیرد وارد می شود و در پایان کار با استفاده از یکی از دستگاه های دوخت، سر کیسه دوخته شده و خارج می شود. 

دستگاه پرکن اتوماتیک 

روش اتوماتیک و در واقع بسیار سریع برای بسته بندی محصولاتی مانند تنباکو، استفاده از این نوع دستگاه پرکن است. در این روش تنباکو وارد مخزن دستگاه می شود (عموماً با استفاده از آسانسورهای مخصوص و گاهاً با اتصال به خط تولید) سپس توسط ماردون آسیاب شده و با ترازو در دستگاه توزین می شوند. در این روش یک قوس تک لایه در قسمتی از دستگاه وجود دارد که نایلون تک لایه را وارد قسمتی به نام یقه کرده و به نایلون شکل استوانه ای می دهد سپس توسط غلطک های داغ دو لبه نایلون. که روی هم قرار می گیرند دوخته می شوند و در نهایت قسمت بالای نایلون نیز دوخته می شود و در نهایت با توجه به تنظیماتی که روی دستگاه انجام می شود، تنباکوها با توجه به وزن خود وارد کیسه می شوند و انتهای کیسه ها همچنین دوخته شده و از چرخه بسته بندی خارج می شوند. (طبق توضیحاتی که داده شد همیشه کیسه اول هدر می رود زیرا دستگاه همیشه قسمت بالای کیسه را می دوزد)

دستگاه پر کن تنباکو اتوماتیک
دستگاه پر کن تنباکو اتوماتیک