تنباکو چیست؟ ویژگی های تنباکو الفاخر 

تنباکو، برگ های خشک، نوعی گیاه تنباکو است که می توان آن را دود کرد (دود کرد) و احتمالاً جوید، تنباکو پیپ، قلیان و ... تنباکو به طور کلی به نوع خاصی از این گیاه اطلاق می شود که به صورت سیگار، سیگار برگ، تنباکو استفاده می شود. در قرن شانزدهم در میان قبایل آمریکای شمالی و مرکزی کشف شد. تنباکو کاربرد پزشکی ندارد و از نظر طبقه بندی دارویی باعث تحریک یا تضعیف سیستم عصبی مرکزی می شود.

تنباکو
تنباکو

اجزای خطرناک سیگار

اجزای خطرناک سیگار نیکوتین، قطران و مونوکسید کربن است. دود سیگار باعث تحریک بافت ها و همچنین ترشحات لوله ها و بزاق دهان می شود. قطران موجود در سیگار در ریه ها تجمع می یابد و باعث مشکلات تنفسی مانند برونشیت مزمن، تنگی نفس و آمفیزم می شود.

اثرات فیزیکی سیگار کشیدن

سایر اثرات فیزیکی سیگار عبارتند از افزایش فشار خون و ضربان قلب، گشاد شدن مردمک چشم، کاهش اشتها، اسهال، استفراغ و گیجی. مسمومیت با نیکوتین در فرد باعث لرزش، استفراغ، اختلالات تنفسی و اغلب فلج شدن دستگاه تنفسی و تشنج شدید می شود. مونوکسید کربن موجود در سیگار علاوه بر آسیب رساندن به فرد سیگاری، به اطرافیان وی نیز آسیب می رساند. یک سیگار حاوی کمتر از یک میلی گرم نیکوتین است. اگر دو یا سه قطره نیکوتین خورده شود باعث مرگ فوری می شود و این ماده را به شدت سمی می کند.

ده تنباکوی میوه ای برتر الفاخیر

قلیان الفاخر شاید شناخته شده ترین و در دسترس ترین تنباکوی قلیان در جهان باشد. این نوع تنباکو میلیون ها طرفدار در سراسر جهان دارد. الفاخر طعم های مختلف تنباکوی میوه و میسل را متناسب با مخاطبان جهانی خود ارائه می دهد. اغلب مصرف کنندگان قلیان می پرسند کدام یک از طعم های تنباکو بهتر است؟

بهترین طعم های الفاخیر، ویژگی ها، کیفیت دود و قابلیت مخلوط شدن با طعم های دیگر به شرح زیر است:

  1. تنباکو دوسیب الفاخر: دو سیب ترکیبی از طعم سیب قرمز و سبز با رازیانه یا شیرین بیان است. این ترکیب طعمی شیرین و خوش طعم ایجاد می کند. دو سیب یکی از طعم های اصلی تنباکوی قلیان است. دو سیب دودی ترین تنباکوی قلیان در جهان است.
  1. تنباکوی نعناع الفاخر: ضرابخانه الفاخر استانداردی است که با آن تمام تنباکوهای قلیان نعناع اندازه گیری می شود. تنباکو نعناع خالص ترین عصاره نعناع موجود در جهان است. دود غلیظ و خواص خنک کنندگی نعناع جذابیت زیادی ایجاد کرده است. تنباکوی نعناع یکی از بهترین طعم های قلیان است که با طعم های دیگر ترکیب می شود. افزودن نعناع به هر طعمی، ترکیب سبک تری ایجاد می کند.
انواع تنباکو
انواع تنباکو

تنباکوی سیب زرین الفاخر بحرین: این یک طعم سیب قرمز است که بر طعم شیرین سیب تمرکز دارد. دود بسیار معطر و غلیظی دارد. اگر به دنبال طعم شیرین سیب بدون رازیانه هستید، این نوع تنباکو جایگزین خوبی برای دو سیب است.

  1. تنباکوی هندوانه نعناع الفاخر: ترکیبی از هندوانه شیرین و نعناع خنک است که طعم مطبوعی را به همراه دارد. نعناع هندوانه یکی از شیرین ترین طعم های الفاخیر است و به دنبال آن دم خنک نعناع را به دنبال دارد.
  2. تنباکو کاپوچینو الفاخر: کاپوچینو به تنهایی یک طعم بسیار محبوب است. این طعم تنباکو به خوبی با وانیل و دارچین ترکیب می شود.
تنباکوی مناسب پیپ
تنباکوی مناسب پیپ
  1. تنباکوی هلو الفاخر

تنباکوی قلیان با طعم هلو به دلیل میوه شیرین و طعم ترکیبی لذیذش محبوب است. هلو الفاخر طعمی میوه ای است. تنباکو هلو را می توان با طعم توت فرنگی، انبه و توت ترکیب کرد.

 

  1. توتون زغال اخته منت الفاخر

بلوبری نعنا ترکیبی کاملا متعادل از طعم زغال اخته و نعناع است. طعم ترش و شیرین زغال اخته با بازدم خنک نعناع ترکیب جالبی را ارائه می دهد. درست مانند نعناع هندوانه برای افرادی که تازه کار قلیان می کنند انتخاب مناسبی است.

8.تنباکو وانیلی الفاخیر: تنباکو وانیلی به خودی خود خوشمزه است، اما برای افزایش طعم هر تنباکوی قلیان ایده آل است. ترکیب وانیل با طعم های تنباکوی دیگر طعمی پیچیده ایجاد می کند. وانیل را با نعناع، ​​لیمو، هلو، سیب، دارچین، انگور، پرتقال یا هر چیز دیگری مخلوط کرده و میل کنید.

  1. تنباکوی توت: این ترکیب خوشمزه از تمشک و شاه توت با عطر گل است. این تنباکو میوه ای طعمی شیرین و ترش با عطری خارق العاده ارائه می دهد.
  1. تنباکو گل رز: تنباکوی گل رز از عصاره گلبرگ گل رز تهیه می شود. طعمی شیرین و معطر دارد. این طعم تنباکو به خوبی با لیمو و وانیل الفاخر ترکیب می شود.
تنباکو الفاخر
تنباکو الفاخر