انواع تنباکو

گیاه تنباکو گیاهی با برگ های پهن است که در ابتدا در قاره آمریکا کشت می شد، اما امروزه انواع توتون در سراسر جهان کشت می شود. رایج ترین کاربرد این گیاه استنشاق دود ناشی از سوختن برگ های خشک آن است که حاوی ماده مخدر نیکوتین است.

در صنعت تنباکو این کار را به این صورت انجام می دهند که توتون را در کاغذ بپیچند و در کاغذ بگذارند یا برگ های سالم و نتراشیده آن را به شکل سیگار یا سیگار برگ بپیچند و یا در قلیان بگذارند و دود کنند. در دنیا انواع دخانیات به اشکال مختلف وجود دارد که همه به یک شکل مصرف می شوند و در اختیار افراد مختلف جامعه قرار می گیرند

انواع تنباکو
انواع تنباکو

نکته مهم در استفاده از انواع تنباکو

برای استفاده از انواع تنباکو باید سوزانده شود که این امر به ویژه در استفاده از قلیان با ذغال فشرده که روی تنباکو قرار می گیرد و شروع به سوختن می کند امکان پذیر است. این زغال سنگ باید از نوع مرغوب باشد زیرا گروه مهر صنعت با ارائه بهترین و باکیفیت ترین زغال سنگ فشرده، خط تولید زغال فشرده راه اندازی و ماشین آلات زغال فشرده را در تمام شهرهای ایران تولید می کند و همواره در جهت رضایت گام بر می دارد.

 تنباکوی دارچینی

تنباکو سرد است و دهان را خوشبو می کند و همچنین نشاط آور است و در اکثر فروشگاه ها و مغازه ها موجود است.

 دو تن تنباکو سیب

این نوع تنباکو سنگین ترین نوع است و در دسته تنباکوهای گرم محسوب می شود. در مقایسه با سایر تنباکوها، مواد شیمیایی بیشتری در تولید آن استفاده می شود. در صورت استفاده، حالت استرس و اضطراب ایجاد می کند. تنباکو لیمو

تنباکوی سرد است و در تولید آن از مواد شیمیایی بسیار کمتری نسبت به سایر تنباکوها استفاده می شود. این باعث می شود افراد احساس آرامش زیادی داشته باشند و بسیار سبک هستند.

تنباکوی گیلاس

تنباکو گرم است، مانند دو تنباکوی سیب، در افراد استرس ایجاد می کند و میزان دود حاصل از کشیدن آن بیشتر از تنباکوهای دیگر است، اما به اندازه دو سیب نیست.

تنباکو نارنجی

تنباکو سرد است اما سبک نیست. این نوع تنباکو آرام بخش است و در برخی افراد باعث سردرد می شود. معمولا افرادی که شروع به مصرف قلیان می کنند از این تنباکو استفاده می کنند.

 تنباکوی انگور

تنباکو گرم و کمی شاداب است و طعم خوب آن طرفداران زیادی ایجاد کرده است.

تنباکو نعناع

این تنباکو بسیار سرد و بسیار سبک است و باعث ایجاد بوی مطبوع در دهان می شود و در بسیاری از افراد باعث معده درد و سردرد می شود. مقدار کمی از این تنباکو با تنباکوهای دیگر ترکیب می شود و عموماً به تنهایی مصرف نمی شود.

انواع رایج طعم های قلیان

پرتقال، هلو، نعناع، ​​خیار، گلابی، موز، لیمو، طالبی و بسته بندی های موجود در بازار در رنگ های روشن و ملایم عموماً در گروه تنباکوی روشن قرار می گیرند.

لازم به ذکر است که تنباکوی لیمو و نعناع سبک ترین تنباکوی میوه ای است که حس آرامش را در انسان ایجاد می کند.می دانیم که مقدار زیاد یا کم آب تنباکو بسیار مهم است.

اگر مقدار شیره زیاد باشد باعث ایجاد ناراحتی در گلو می شود و به اصطلاح به دهان و گلو ضربه می زند و حتی می توان طعم شیره را در دهان احساس کرد.

تنباکو دو سیب سنگین ترین تنباکو است و از انواع تنباکوهای گرم محسوب می شود. مواد شیمیایی زیادی در این تنباکو وجود دارد و در هنگام مصرف باعث ایجاد استرس می شود.

سیب ترش، گیلاس، دو سیب، هندوانه، کاپوچینو، شراب و انگور سیاه از تنباکوهای سنگین و بسته بندی های موجود در بازار به رنگ های مات و تیره است. طعم های جدید قلیان

در کنار طعم های مختلف قلیان که سالهاست رایج بوده، روز به روز طعم های جدیدی به آن اضافه می شود که بیشتر فانتزی هستند.

بیشتر این طعم های جدید قلیان از کشورهای عربی مانند امارات وارد می شود که متاسفانه بسیاری از آنها قاچاق هستند.

انواع رایج طعم قلیان
انواع رایج طعم قلیان

برخی از جدیدترین طعم های قلیان عبارتند از:

طعم های یخ

ترکیب هر تنباکوی معمولی با یخ آن را خنک می کند و حس خوشایندی دارد.

مانند تنباکوی لیموی یخ، سیب یخ، پرتقال یخ و حتی کوه یخ!

طعم های شیری قلیان

برخی دیگر از طعم های جدید قلیان از ترکیب طعم دیگری با شیر مانند شیر نارگیل که بیشتر رایج است و شیر طالبی و شیر قهوه که نسبتا جدیدتر هستند، می باشد. طعم جدید قلیان: آدامس.

به غیر از تنباکوی آدامسی، ترکیبات دیگری از تنباکو با آدامس نیز به بازار آمده است. مانند صمغ نعناع، ​​صمغ لیمو و صمغ دارچین

سایر طعم های جدید قلیان

در منوی کافه ها و سفره خانه ها طعم های جدیدتر و عجیب تری را می بینیم که شامل میوه های گرمسیری مانند ماراکویا و گواوا و یا طعم های مخلوط قلیان مانند پرتقال خامه ای، پرتقال خونی، بلو میکس، میس آبی و هندوانه نعنایی است. برای شما.

ردبول، آلو سیاه و تمشک آبی نیز طعم های جدید قلیان هستند