تنباکو خوانسار

در حال حاضر تنباکو های بسیار گوناگونی در بازار وجود دارند که افراد با سلیقه های متفاوت هر کدام از آن ها  نیز برای استفاده خود انتخاب می کنند. برخی از انواع تنباکو که در میان سایر تنباکو ها دارای محبوبیت بیشتری هستند که از جمله آن ها می توان به تنباکو خوانسار اشاره کرد. ایت تنباکو از جمله تنباکو های اصل و مرغوب است که افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

تنباکو خوانسار هیچ گونه مواد افزودنی ندارد و همین موضوع نیز سبب محبوبیت آن شده است.  به دلیل اینکه این نوع تنباکوی باکیفیت در خوانسار کشت می شود نام آن را نیز تنباکو خوانسار گذاشته اند. تنباکو خوانسار یک نوع از تنباکو های سنگین است که دود کمی دارد اما گیرایی آن نیز بالا است..

روش استفاده از تنباکو خوانسار

 برای استفاده از تنباکو خوانسار در مرحله اول باید برای آماده کردن و یا به عبارتی برای چاق کردن آن اقدام کنید که برای این امر باید تنباکو موردنظر را در سری قلیان قرار دهید و آن را نیز با ورق آلومینیومی بپوشانید اکنون باید در مرحله بعدیش ما زغال های داغ شده را بر روی ورق الومینیومی قرار دهید این امر سبب می شود تا حرارت زغال های داغ شده به صورت غیر مستقیم به تنباکو برسد همچنین باید گفت که در هنگام استفاده از توتون برای قلیان زغال های داغ شده باید به شکل مستقیم بر روی توتون خوانسار قرار بگیرد.

روش کشیدن تنباکو خوانسار

این تنباکو دارای چوب بلند و ضخیم نیز است.همچنین این نوع از تنباکو دارای طعمی تلخ نیز می باشد.ب رای استفاده از تنباکو خوانسار روش های متفاوتی وجود دارد که افراد با توجه به سلیقه خود یکی از این روش ها را برای استفاده از تنباکو انتخاب می کنند در ادامه برخی از این روش ها را توضیح می دهیم.

تنباکو خوانسار

تنباکو خوانسار به روش خشک

می توان گفت که روش استفاده از تنباکو خوانسار با شیوه خشک به این شکل است که در این شیوه شما باید چند دقیقه تنباکو خوانسار را در آب بگذارید و بعد آن را از آب خارج کنید و فشار دهید تا آب آن کامل گرفته شود و آبی در تنباکو شما باقی نماند بعد از گرفته شدن آب تنباکو می توانید تنباکو را در سری قلیان قرار دهید و سپس با زغال داغ از تنباکو خود استفاده کنید.

آماده سازی به شیوه شرابی

روش به کارگیری از تنباکو خوانسار به شیوه شرابی به این صورت است که باید تنباکوی خوانسار نمدار را در درون سری قلیان قرار دهید و بعد با انگشت خود مانع از خروج آب از آن نیز شوید. بعد از آن باید بر روی تنباکو خوانسار کمی آب بریزید و سری را از آب و توتون پر کرده و سپس باید سری قلیان را سریع بر روی بدنه قلیان بگذارید با این امر آب از سری به داخل بدنه وارد شده و با قرار دادن زغال های داغ شده می توانید از تنباکو در قلیان استفاده کنید.

آماده سازی به روش نمدار

شیوه استفاده از تنباکو خوانسار از طریق نمدار به صورتی می باشد  که باید تنباکوی خوانسار را در ظرف آبی بگذارید و آن را نیز خیس کنید می توان‌گفت که در این مرحله نیاز است تا تنباکو به مدت 10 ساعت در ظرف آب بماند و خیس شود این امر سبب می شود تا تلخی آن کاملا برطرف شود و از بین برود  می توان گفت که بعد از این مراحل تنباکو برای استفاده آماده است و شما می توانید از آن استفاده کنید .

تنباکو خوانسار

خواص تنباکو خوانسار

 به صورت کلی برای تولی قلیان چوب لازم است تنباکو چوب (کاشان، خوانسار و برازجان) تهیه نمایید و آن را پس  از خیس کردن در سری قلیان قرار دهید. از جمله خواص تنباکو چوب می توان موارد زیر را نیز نام برد.

جوشانده تنباکو برای امر آرام کردن دردهای مفصلی اثر گذار  است. همچنین می توان گفت که این‌ امکان نیز وجود دارد که شما  از خاکستر تنباکوی خوانسار برای درمان زخم ها استفاده کنید آن را نیز بکار بگیرید.همچنین می توان گفت که از دیگر مزایای تنباکو خوانسار این است که ماساژ آب تنباکو بر روی مو می توان شپش سر را نابود کرد.

مضرات و مزایای تنباکو خوانسار

 تنباکو خوانسار نیز مانند سایر تنباکو های موجود در بازار حاوی مواد سمی و همچنین اعتیادزا نیز می باشد.با این تفاوت که مقدار خطر  و همچنین عوارض تنباکوی قلیان در مقایسه با انواع گوناگون مواد شیمیایی که در تولید  آن‌ها از مواد افزودنی و اسانس‌ استفاده شده،بسیار کمتر است. آب دهان کسانی که تنباکو خوانسار استفاده می‌کنند، فاسد می‌شود‌ و اعصاب و روان آن‌ها نیز دچار اختلال می‌شود.کشیدن تنباکو خوانسار خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند سرطان، حنجره، سرطان لوزالمعده، سرطان مثانه، سرطان روده بزرگ، سرطان مری، سرطان کبد و..‌‌. را افزایش می‌دهد.

همچنین از دیگر عوارض خطرناک آن می توان به مواردی مانند این که حافظه فرد را ضعیف کرده و آسیب‌های بسیار زیادی به کبد وارد می‌کند و یا قوای جنسی را کم کرده و فشار خون افراد را نیز بالا می برد. تنگی نفس، تصلب شرائین، چاقی شکمی و افزایش آمار مبتلایان به ام اس از دیگر مضرات مصرف زیاد تنباکو خوانسار نیز است.

این نمونه از تنباکو علاوه بر زیان هایی که دارد مزایایی نیز دارد برای نمونه از خاکستر تنباکوی خوانسار برای  افزایش سرعت روند بهبودی زخم استفاده کرد. همچنین از دیگر مزایای آن این است که برخی از افراد در گذشته از آن برای بهبود جوش های خود استفاده می کردند. بطور کلی مصرف تنباکو خوانسار موضوع مهمی است که افراد باید به آن توجه کنند زیرا با سلامت انسان در ارتباط است از این رو لازم است افراد این موضوع را نیز جدی بگیرند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *