برای شیرین شدن تنباکو چه باید کرد

هنگامی که قلیان تازه ای تهیه می کنید مخصوصا اگر قلیان شما چوبی باشد، اوایل طعم شیرین یا به خصوصی ندارد یا امکان دارد اندکی طعم چوب در آن باشد، پس احتیاج است تا تنباکو قلیان را شیرین کنیم. اما سوال اینست برای شیرین شدن تنباکو چه باید کرد؟ برای یافتن پاسخ این سوال تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

در حقیقت شیرین کردن طعم تنباکو قلیان تازه، یکی از عوامل اصلی در آب بندی قلیان است که باعث می شود بهترین قلیان را داشته باشیم. هدف از طعم دار کردن قلیان این است که قلیان شما حتی وقتی که روشن نیست و قلیان را چاق نکردید از تنباکو عطری بیرون بیاید.

 در قهوه خانه ها و سفره خانه ها اصولا هر قلیانی با طعم و عطر به خصوصی چاق می شود مانند دو سیب، پس قلیان خود عطر و مزه را به تنه اش گرفته و به قدری از آن با طعم ویژه بهره گیری شده که مزه تنباکو را به خود گرفته است.

از چه راهی قلیان چوبی را طعم دار کنیم؟

 روش پارچه یکی از بهترین راه ها برای طعم دار شدن قلیان است که پارچه ای با اندازه مناسب با قلیان را نم دار می کنیم و آن را دور پایه قلیون و تنه چوبی می بندیم تا بوی چوب را به خودش بگیرد.  عالی ‌ترین کاری که می‌توانیم در این شیوه انجام بدهیم این است که آبی که آن را برای نم دار کردن پارچه بهره گیری می کنیم خود عطر تنباکو را داشته باشد.

 می توانیم پارچه ای را لوله کنیم و داخل تنه چوب بفرستیم و یه سر آن  در آب با عصاره تنباکو باشد. به این جهت از درون و خارج تنه قلیان شما خیلی خوب طعم شیرین تنباکو را گرفته و به طور صحیح آب بندی شده است. بعضی از اشخاص به جای بهره گیری از پارچه برای پیچیدن به دور تنه قلیان از فویل های آلومینیومی بهره گیری می کنند.

برای شیرین شدن تنباکو چه باید کرد

جایگاه ویژه تنباکوی شیرین در بین اشخاص

در دنیای امروزی قلیان کشیدن و استفاده از تنباکوی میوه ای و شیرین در بین افراد مخصوصا جوان ها روز به روز برای سرگرمی و تفریح در حال زیاد شدن می باشد. تنوع برگزیدن در تنباکو های شیرین و میوه ه ای زیاد است.

در دنیای امروزی انواع اسانس تنباکو میوه و شیرین در بازار ارائه می شود. تنوع برگزیدن در تنباکوهای شیرین و میوه زیاد است و هر سلیقه ای هم مزه ویژه ای از تنباکو میوه ای و شیرین را می پذیرد. بعضی از اشخاص تنباکو های سنگین مثل دو سیب را انتخاب می‌کنند و بعضی های دیگر هم تنباکو های سبک  مانند نعنا را بر می گزینند.

در بین این اشخاص کسانی هستند که دوست دارند با طعم های تنباکو شیرین و میوه‌ای بازی کنند و قلیان کشیدن را با طعم های تازه و نو تجربه کنند. در منوی سفره خانه ها هم تنباکوهای  شیرین و میوه‌ای جایگاه به خصوصی پیدا کرده است.

البته اگر شما در منزلتان فردی که از قلیان زیاد مصرف می کند می تواند با کمی تلاش برای خود تنباکو را شیرین کند مثلا تنباکوهای میوه ای مثل هندوانه نعناع و گیلاس نعناع از طعم بسیار شیرینی برخوردار هستند.

طرز تهیه تنباکوی شیرین

از جایی که تنباکو مهم ترین ماده تشکیل دهنده در قلیان است باید آن را به درستی تهیه کنید و اطمینان حاصل کنید که خوب خشک شده اند و بعد آن ها را داخل ظرفی بریزید و با قیچی کاملا ریز کنید.

 بعد از آن که تنباکو خام را ریز کردید وقت آن است که در آب خیس کنید تا نیکوتین آن کاهش پیدا کند. هر مقدار که بیشتر در آب خیس بخورند نیکوتین آن کم خواهد شد و در هنگام کشیدن قلیان مزه سیب و طعم شیرینی را حس خواهید کرد.

باید حدود نیم ساعت خیس بخورند و بعد باید ظرف آن را عوض کنید. در این قدم تنباکو را از ظرف خالی کنید تا چند دقیقه هوا به آن برسد تا اندکی خشک شود بعد باید عسل یا شیره قند را به آن بیفزایید. اگر دوست داشتید تنباکو سنگین باشد ملاس را برگزینید. برای هر ۳ گرم تنباکو یک گرم شیره قند به آن بیفزایید.

برای شیرین شدن تنباکو چه باید کرد

برای اینکه بتوانید مراحل ترکیب کردن را آسان کنید اندکی آب به آن بیفزایید یا اینکه از نعناع به عنوان طعم دهنده برای تولید تنباکو شیرین استفاده کنید. البته به این موضوع اهمیت بدهید که طعم دهنده جنس آن روغنی نباشد، چون تنباکو مزیت چسبندگی خود را از دست می دهد.

برای تهیه تنباکو شیرین و میوه ای اول باید سیب ها را به چند قسمت تقسیم کنید و بعد دانه و پوست آن را جدا کنید می توانید هنگامی که تنباکو در حال  خیس خوردن است این کار را انجام دهید در واقع وقت خود را هدر نمی دهید.

سیب ها را داخل مخلوط کن بریزید و یا با چاقو کاملا له کنید ولی مواظب باشید که زمان خوردن کردن عصاره و آب سیب از آن خارج بشود ولی بهتر است سیب را داخل مولینکس له کنید.

باید سیب ها را داخل تابه بریزید تا گرم شوند و آب اضافه آن تبخیر گردد چون تنباکو سرشار از آب سیب می شود. هنگام حرارت دادن دقت کنید پیش از حد تفت نخورند. بعد ترکیب سیب را از روی گاز بردارید تا سرد شود و به آن  روغن گلیسیرین بیفزایید تا آب داخل تنباکو را به خودش جذب کند.

تنباکو و سیب را باهم ترکیب کنید تا یکنواخت باشند و اگر این ترکیب خشک است به آن شیره قند اضافه کنید، تنباکو را به شکل توپ در بیاورید و با فویل آلومینیومی پوشش دهید تا شیره آن خارج نشود.

 بعد آن را داخل ظرف کوچک بگذارید و چهل و پنج دقیقه بپزید وقتی پخته شد کمی فرصت دهید و بعد آن را داخل فریزر بگذارید و هر زمان که خواستید آن را مصرف کنید.

سخن آخر

همراهان عزیز و گرامی ما در این مقاله تمام تلاش خود را نمودیم تا در ارتباط با شیرین شدن تنباکو، طعم دار کردن قلیان، جایگاه ویژه تنباکوی شیرین در بین اشخاص،طرز تهیه تنباکوی شیرین توضیحاتی کامل بدهیم. سعی کنید در کشیدن قلیان افراط نکنید اما به صورت تفریحی مشکلی ندارد. برای یافتن اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید. سلامتی شما آرزوی ما است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *