تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو

تنباکو یکی از محصولات پر فروش در بازار است که این روزها تقاضا برای این محصول به مراتب در حال افزایش است. تنباکو محصولی است که در بین مصرف کنندگان و به خصوص جوان ها محبوبیت زیادی دارد به همین افرادی زیادی با فراهم نمودن شرایط و تجهیزات لازم اقدام به راه اندازی کارخانه تولید تنباکو در کشور می کنند.

ما در این مقاله به بررسی تجهیزات لازم برای کارخانه تنباکو می پردازیم اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که قصد راه اندازی خط تولید تنباکو را دارید و از تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو  بی خبرید به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو چه چیز هایی هستند؟

این روزها با افزایش تقاضای مصرف کنندگان، راه اندازی کارخانه تولید تنباکو به عنوان یکی از مشاغل پر درآمد محسوب می شود.این گیاه در گذشته در کشور آمریکا کشت می شد اما این روزها در اغلب شهرهای کشورمان نظیر اصفهان و بوشهر این گیاه کشت و برداشت می شود. از نظر شکل ظاهری گیاه تنباکو شکلی شبیه بوته کاهو دارد اما از نظر رنگ ظاهری گیاه تنباکو با کاهو متفاوت است به این خاطر که رنگ گیاه تنباکو کرمی مایل به قهوه ای است.

این روزها با افزایش تقاضا برای این محصول خط تولید گیاه تنباکو سود بالایی را برای تولید کنندگان به دنبال خواهد داشت. راه اندازی کارخانه تولید تنباکو مستلزم فراهم سازی تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو از قبیل مواردی همچون سیستم پاشش، ماشین مخلوط کن یا بلندر، میکسر، دستگاه تزریق، دستگاه بسته بندی و چاپگر جوهرافشان، دستگاه بخار دوار، نوار نقاله تسمه ای پله ای و دستگاه برش خمیر تنباکو است.

تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو

دستگاه برای تولید تنباکو

دستگاه های زیادی در کارخانه خط تولید تنباکو مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام از این دستگاه ها در تولید تنباکو نقش بسزایی دارند. یکی از این دستگاه ها و تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو ، دستگاه پیلوپک دوخت از بالا است. تولید تنباکو میوه ای و بسته بندی این محصول در کارخانه توسط دستگاه بسته بندی توتون قلیان دوخت از بالا انجام می شود به این خاطر که امکان ریختن شیره تنباکو در زمان استفاده از آن وجود دارد که موجب ریختن شیره در کارخانه می شود.

با استفاده از سلفون کش تنباکو می توان مانع از ریختن شیره به بیرون از گیاه شد. با دستگاه دوخت از بالا می توان پس از سلفون کشی بر روی این گیاه، قسمت بالای سلفون را برای جلوگیری از بیرون زدگی شیره تنباکو به راحتی دوخت دوخت.

دستگاه خط تولید تنباکو

برای راه اندازی هر کسب و کاری باید در مورد راه اندازی آن  و دستگاه های مورد نیاز تحقیق کرد و اطلاعات لازم را دریافت کرد تا بتوان با استناد بر آن اطلاعات، دستگاه های مورد نیاز را در کارخانه تعبیه کرد. خط تولید تنباکو نیز از این قضیه مستثنی نیست بلکه راه اندازی آن مستلزم فراهم سازی دستگاه ها و  تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو است. در ادامه به بررسی شرح هر کدام از دستگاه ها به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

وان شستشو

یکی از دستگاه ها و تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو ، دستگاه شستشو است. دو مدل از این دستگاه به نام وان اتوماتیک و همچنین وان پلی اتیلن وجود دارد. وان اتوامتیک طراحی پیشرفته تری دارد و جنس آن استیل می باشد که از نوار نقاله، بلوئر و پارو مجهز است اما وان پلی اتیلن طراحی ساده تری دارد که در این وان کار شستشو توسط نیروی انسانی انجام می شود.

دستگاه خشک کن سانتریفیوژ

این دستگاه برای آبگیری مورد استفاده قرار می گیرد با بکار گیری این دستگاه می توان آب حاصل از شستشوی محصول را به راحتی گرفت.

مکانیزم کار دستگاه خشک کن سانتریفیوژ نیروی گریز از مرکز است که برای جداسازی آب سشتشو در کارخانه بکار می رود.

میکسر

یکی از ضروری ترین تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو ، میکسر است این دستگاه از جنس استیل ساخته شده است تا از فاسد شدن و زنگ زدگی محصول در کارخانه جلوگیری کند. با کمک میکسر می توان تنباکوهای خشک شده را در آن ریخته و میکس کنید تا همه مواد کاملا خرد شود.

دستگاه خشک کن تنباکو

در کارخانه برای خشک کردن تنباکو از دستگاه خشک کن تنباکو استفاده می شود که دو مدل از این دستگاه به صورت کابینی و تونلی مورد استفاده قرار می گیرد. به این نکته باید دقت داشته باشید که از دستگاه خشک کن تنباکو با کیفیت بالا که عمل سیرکولاسیون را به درستی انجام می دهد باید در تهیه تنباکو استفاده کرد.

دستگاه پیلوپک

دستگاه پیلوپک یکی از دستگاه های بسته بندی برای محصولات تنباکو در کارخانه است. دو مدل از این دستگاه به صورت پی ال سی و مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه کارتونینگ

برای ظرفیت تولید بزرگ تر در کارخانه های که حجم تولید بالایی دارند استفاده از دستگاه کارتونینگ مناسب است. برای کار کردن با این دستگاه در زمان بسته بندی نیاز به نیروی انسانی نیست بلکه این دستگاه به صورت اتوماتیک کار می کند.

دستگاه پرکن تنباکو

دستگاه پر کن تنباکو نیز یکی از دستگاه های مورد نیاز برای راه اندازی تولید تنباکو در کارخانه است که در کارخانه جهت پر کن تنباکو در بسته بندی های مشخص مورد استفاده قرار می گیرد

اکسترودر انتقال مواد همان دستگاه پرکن تنباکو می باشد که محصول را به اندازه مناسب برش زده و داخل سلفون  بسته بندی قرار می دهد.

تجهیزات لازم برای کارخانه تولید تنباکو

سلفون کش جعبه

دستگاه سلفون کش جعبه کار مهر و موم جعبه تنباکو را انجام می دهد طراحی این محصول به صورت اتوماتیک و دستی است که کار بسته بندی محصول در کارخانه را به راحتی انجام می دهد.

سود تولید تباکو میوه ای

سود تولید تنباکو به مراتب بالا است و می توان به جرات گفت سود این محصول دائما در حال افزایش است.این روزها مصرف قلیان به عنوان یک سرگرمی در بین بزرگسالان و جوانان بسیار شایع استدر حقیق تقاضا برای این محصول دائما در حال افزایش است. با افزایش تقاضا برای این محصول، همچنان با توجه به افزایش تقاضا، تولید آن نیز افزایش می یابد که به دنبال آن سود بالایی را برای تولید کنندگان به همراه خواهد داشت.

سخن پایانی

برای راه اندازی خط تولید تنباکو در مرحله اول باید تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز را در کارخانه تعبیه کرد. برای فراهم سازی این تجهیزاتت نیاز به سرمایه اولیه است و این سرمایه با استعلام گرفتن از قیمت دستگاه ها مشخص می شود. فراهم سازی هر کدام از دستگاه ها در کارخانه اهمیت بالایی دارد به این خاطر که هر کدام نقش بسزایی در تولید تنباکو دارند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *