طعم های تنباکو سبک

انواع تنباکو سبک و سنگین

انواع طعم های قلیان را در یک دسته بندی کلی به دو دسته طعم های تنباکو سبک و طعم های قلیان های سنگین می توان دسته بندی کرد.  معمولا افرادی که در مصرف قلیان ها حرفه ای می باشند تمام طعم های سبک و سنگین قلیان را به درستی می شناسند.

اما افراد مبتدی معمولا با سوالاتی مانند طعم های تنباکو سبک کدام است و سنگین ترین تنباکو چیست مواجه می شوند. به طور کلی سبک یا سنگین بودن طعم قلیان به احساسی است که مصرف کننده بعد از کشیدن قلیان تجربه خواهد کرد چرا که بعضی افراد بعد از کشیدن قلیان احساس شادابی و سرحالی و برخی دیگر احساس سرگیجه و سردرد خواهند داشت .

تنباکو های سبک قلیان با بسته بندی روشن و تنباکو های سنگین با بسته بندی های به رنگ تیره مشخص میشوند برای سبک کردن تنباکو های سنگین می توان آنها را با تنباکو های سبکی مانند نعنا مخلوط کرد. تنباکو های سبک یا سنگین معمولاً در دو مدل گرم و خنک تولید می شوند در صورتیکه تنباکو با ترکیب هایی مانند خامه و دارچین باشد تنباکو گرم میباشد و اگر باطن های خنکی مانند یخ و نعنا ترکیب شوند تنباکو خنک خواهد بود.

بسیاری از افراد معتقدند که طعم های سبک ضرر کمتری دارند چرا که بعد از مصرف حالاتی مانند سرگیجه و سردرد در افراد ایجاد نمیکنند در صورتی که بعد از مصرف تنباکویی سنگین دچار این حالات شده اید می‌توان گفت تنباکوی سبک ضرر کمتری برای شما خواهد داشت.

کدام طعم های تنباکو سبک هستند؟

طعم های تنباکو سبک و ترکیبی از پرتقال و نعنا معمولاً طعم قلیان دخترانه بوده و بیشتر دختران طرفدار این طعم های تنباکو هستند تنباکو های سبک دارای انواع مختلفی می باشند که در ادامه لیست تنباکو های سبک را برای شما آورده ایم. تنباکو های سبک قلیان عبارتند از :

انبه، لیمو ، آدامس ، انگور ، هندوانه، نعناع، طالبی ، پرتقال، گلابی، آلو یخ ، هندوانه نعناع، آدامس نعناع ، پرتقال خامه، بلوبری نعناع، بلوبری خامه ، پرتقال نعناع، هندوانه یخ ، آلو آدامس، آلو یخ ، هندوانه نعناع و گریپ فروت بلوبری .

طعم های تنباکو سبک

تنباکو قلیان نعناع

قلیان نعنا ای از پرطرفدارترین و بهترین طعم های سبک قلیان از که از اولین و قدیمی ترین طعم های سبک می باشد. نعناع به دلیل خاصیت خوشبو کنندگی و خنک کنندگی و لایت بودن از بهترین طعم های سبک قلیان می باشد که البته امروزه به همراه تنباکوهای دیگر هم به صورت ترکیبی وجود دارد .مانند: لیمو نعناع ، آدامس نعناع، نعناع دارچین و … آدامس نعناع خود از طعم های سبک قلیون که محبوب هم هست بوده و طرفداران زیادی دارد.

گرچه میتوان تنباکو های ترکیبی مانند لیمو نعناع را تهیه کرد اما شما می‌توانید در صورت دلخواه طعم قلیان مورد نظر خود هم با میکس کردن دو نوع تنباکو به وجود آید. البته‌ به دست آوردن یک طعم قلیان خوب با این روش نیازمند زغال با کیفیت و چندبار آزمون و خطاست.

تنباکو قلیان بلوبری

بلوبری هم جزو سبک ترین طعم های قلیان است که ملايم بوده و گلو را نمی‌زند. البته طعم بلوبری قلیان طعم خاصی است و معمولا همه کس از آن خوششان نمی آید .

تنباکو شیر نارگیل

تنباکو شیر نارگیل  هم از آن  دسته تنباکو های جدید و فانتزی و پر طرفدار است که تنها چند سالی است نام آن را می شنویم. قلیان شیر نارگیل طعم سبکی دارد تنباکو نارگیل نیز موجود است اما معمولا شیر نارگیل رایج تر است.

قلیان طعم طالبی

از آن دسته تنباکو های سبک خوش طعم و خوش عطر که به هیچ وجه گلو را نمی‌زند و ایجاد سر گیجه نمی کند. یکی از بهترین طعم های سبک قلیون تنباکوی طالبی است که البته می‌توان به صورت ترکیبی برای مثال با ترکیب لیمو که سنگین است استفاده کرد و تنباکویی ملایم به دست آورد.

قلیان پرتقال خامه

پرتقال خامه از تنباکو پرتقال کمی لایت تر است و می‌توان گفت از جمله تنباکوهای ملایم نزدیک به سبک است.

قلیان با طعم هندوانه

هندوانه هم از طعم های جدید و جالب برای تنباکو است که ملايم نزدیک به سبک است.

تنباکو آدامس

تنباکوی آدامس یک طعم بسیار شیرین و فانتزی میباشد که شیرینی آن بسیار ملایم و دلنشین است. همچنین تنباکو دارای عطر خوشایند و خنک مایل به گرم آدامس را دارد که باعث آزار دیگران میشود تنباکوی آدامس برند تروی در دسته تنباکو های سبک قرار دارد و می توانید مدت زیادی از آن استفاده کنید. همچنین تنباکو برای ترکیب با تنباکوهای دیگر به میزان دلخواه بسیار مناسب است ترکیب این طعم با طعم هایی مانند نعنا و بلوبری و دارچین بسیار مناسب می باشد..

تنباکوی بلوبری خامه

تنباکوی بلوبری خامه یکی از خوش طعم ترین تنباکو های گرم است. ترکیب بلوبری و خامه از جمله تنباکو های سبک و گرم محسوب می شود که یک طعم خوشایند و دلپذیر به وجود آورده است. تنباکوی بلوبری خامه تروی طعمی ملایم با عصاره بلوبری که دارای عطری دلنشین می باشد و با خامه که یک چاشنی مکمل است ترکیب شده است.

طعم های تنباکو سبک

تنباکوی بلوبری پرتقال

بلوبری پرتقال یک تنباکوی خاص از ترکیب دو طعم محبوب بلوبری و پرتقال می باشد ترکیب این دوتا هم می تواند طعمی سبک و گرم را به شما القا کند. تنباکوی پرتقال یکی از  طعم های تنباکو سبک با رایحه خوب و خنک یکی از طعم های پایه و مناسب است که باب میل خیلی از طرفداران قلیان می باشد. پرتقال بیشتر به عنوان طعم پایه برای ترکیب با سایر طعم ها استفاده میشود. از محبوب ترین ترکیب ها و میکس های تنباکو پرتقال می توان به طعم پرتقال خامه و پرتقال نعنا اشاره کرد.

تنباکوی آدامس بادکنکی

تنباکوی آدامس بادکنکی نعنا خامه یک طعم ترکیبی بسیار ملایم و دلنشین می باشد شیرینی تنباکوی آدامس بادکنکی به همراه خنکی و تندی نعنا همراه با تم ملایم و آرامش بخش خامه ترکیب بسیار مناسبی را به وجود آورده است . تنباکوی آدامس بادکنکی نعنا خامه یک تم سبک و متعادل به حساب می آید.

دیگر طعم های تنباکو سبک عبارتند از: تنباکوی موز ، خیار که جدید و تقریبا بی مزه است ، تنباکوی انگور، تنباکوی گلابی و بسیاری از طعم های جدید دیگر.

تنباکو های سبک به صورت کلی دارای بسته بندی ای با رنگ روشن و ملایم هستند و تنباکوهای سنگین بر خلاف آن ها بسته بندی های پررنگ و تیره و گرم هستند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *