مواد اولیه توتون و تنباکو

سیگار برگ ها حاوی تنباکوی تخمیر شده با هوا هستند و در تنباکوی بازسازی شده یا در کاغذ سیگار حاوی تنباکو و یا عصاره تنباکو پیچیده می شوند. برخی از سیگارهای کوچک دارای نوک فیلتر استات سلولز هستند و شکلی شبیه به سیگار دارند. سيگاريلوها سيگارهاي كوچك و باريك بدون كاغذ سيگار يا فيلتر استات هستند. سیگارهای معمولی و ممتاز در اشکال و اندازه های مختلف موجود هستند و در یک انتها به نوک چرخانده می شوند.

تنباکوی پیپ می‌تواند ترکیبی از 20 تا 25 تنباکو مختلف یا فقط از انواع برلی باشد. برخی از تنباکوهای پیپ حاوی بافت های میانی هستند و معمولاً روکش و سس به آن اضافه می شود.

قلیان آب یکی از اشکال قدیمی استفاده از تنباکو است. تنباکوی بریده شده یا خرد شده در داخل سر که با یک فویل آلومینیومی سوراخ‌دار پوشانده می‌شود و زغال‌های درخشان روی آن قرار می‌گیرد، ذوب می‌شود. دود از طریق یک لوله در داخل لوله آب کشیده می شود، از طریق آب در یک ظرف فیلتر می شود و از طریق یک لوله انعطاف پذیر طولانی به دهان فرد سیگاری می رسد. تنوع زیادی از تنباکوها یا مخلوط تنباکو با مواد افزودنی در این نوع پیپ ها استفاده می شود.

تنباکو
تنباکو

تنباکوی بدون دود بدون سوختن محصول مصرف می شود و می توان از آن به صورت خوراکی یا بینی استفاده کرد. به دو شکل اصلی وجود دارد: انفیه (برگ‌های تنباکو ریز آسیاب شده یا بریده شده که می‌تواند خشک یا مرطوب باشد، شل یا بسته‌بندی شده در کیسه‌ها، و در دهان تزریق شود، یا محصولات خشک در بینی یا دهان). و تنباکوی جویدنی (برگ شل، در کیسه‌های برگ‌های تنباکو، به شکل «پیچ» یا «پیچش»). طبق دستورالعمل محصولات تنباکو (2001/37/EC) تنباکوی جویدنی در تعریف "تنباکو برای مصرف خوراکی" گنجانده نشده است، که فروش آن در تمام کشورهای اتحادیه اروپا به جز سوئد ممنوع است. انفیه مرطوب سوئدی (snus) از توتون خشک ریز آسیاب شده (تنباکو کنتاکی و ویرجینیا)، مخلوط با مواد معطر، نمک (کلرید سدیم)، آب، عوامل مرطوب کننده و عوامل بافر شیمیایی (کربنات سدیم) تشکیل شده است. تنوع زیادی از محصولات تنباکوی بدون دود موجود در سرتاسر جهان به تفصیل در جاهای دیگر توضیح داده شده است (SCENIHR 2008).

سیگارهای الکترونیکی یا سیگارهای الکترونیکی، وسایلی هستند که با باتری کار می کنند و نیکوتین، طعم دهنده و سایر مواد شیمیایی را به بخار قابل استنشاق تبخیر می کنند (پاولی و همکاران 2007). تجزیه و تحلیل های شیمیایی مواد شیمیایی مرتبط با تنباکو را که ممکن است برای انسان مضر باشد، شناسایی کرده است، از جمله مواد سرطان زا شناخته شده برای انسان (کوهن 2009). سیگارهای الکترونیکی اخیراً برای طیف وسیعی از کاربردها، از جمله به عنوان کمکی برای ترک سیگار و جایگزینی برای سیگار در مناطق عاری از دود، به بازار عرضه شده اند. برندهای مختلف از نظر محتوای نیکوتین و سایر مواد شیمیایی بسیار متفاوت هستند، اما خطرات سلامتی یا اثربخشی به عنوان کمک های ترک هنوز به اندازه کافی مستند نشده است (Bullen et al. 2010).

برگ درمان شده برگهای بورلی دارای سطوح بالاتر نیتروژن نسبت به برگهای ویرجینیا هستند. دود ویرجینیا یا برگهای دودکش شده نسبت به تنباکو برلی معطرتر و کمتر قلیایی است و طعم اسیدی کمی دارد که ناشی از سطوح بالای قندهای طبیعی است. تنباکو برلی دود قلیایی بیشتری نسبت به تنباکوی دودکش تولید می کند (Weeks 1999) و بنابراین عطر و طعم تلخی به سیگار می دهد. برگ های شرقی تمایل به داشتن محتوای نیتروژن کم و سطوح متوسط ​​کربوهیدرات، اما پروتئین کمتری نسبت به سایر گونه ها دارند (فیلیپ موریس 2010، ولف 1962).

یک برنامه جامع مدیریت یکپارچه آفات برای جلوگیری از هجوم حشرات استفاده می شود، به عنوان مثال. بخور شیمیایی سپس تنباکو به مدت 1 تا 3 سال تحت پیری و تخمیر قرار می گیرد.

تنباکو
تنباکو

برای تولید سیگار، ترکیبات تنباکوی خاص با استفاده از انواع تنباکوی دلخواه تهیه می شود. مخلوط کردن عبارت است از انتخاب و اختلاط کامل اجزای مبتنی بر تنباکو به علاوه هر پوشش مرتبط، مرطوب کننده و طعم دهنده مورد نیاز برای یک محصول یا برند خاص. اجزای مبتنی بر تنباکو ممکن است شامل ورقه برگ، ساقه بریده شده و نورد شده، ورق بازسازی شده و توتون منبسط شده باشد. تنباکوهای ذخیره شده در عدل ها شکسته می شوند، به ابعاد خاص بریده می شوند و با سایر اجزای ترکیبی مانند پوشش و پوشش بالا و تنظیم میزان رطوبت ترکیب می شوند. سیگارهای ترکیبی آمریکایی شامل چهار نوع تنباکوی ذکر شده در بالا به علاوه توتون ورقه ای بازسازی شده یا هموژنیزه شده است. این از گرد و غبار تنباکو، ریز و ذرات، و دنده و ساقه برگ ساخته شده است (IARC 2004). تنباکوی بازسازی شده یا توتون ورقه ای هموژن، ورقه ای کاغذ مانند است که به ضخامت لایه های تنباکو نزدیک می شود. از گرد و غبار تنباکو، ریزدانه ها و ذرات، و از دنده ها و ساقه ها ساخته شده است. افزودنی های مختلف ممکن است گنجانده شود.

در گذشته، بیشتر این "محصولات جانبی تنباکو" هدر می رفت. معرفی تنباکوی بازسازی شده یا RECON وسیله اولیه ای است که از طریق آن شیمی آمونیاک و سایر مواد شیمیایی به سیگار وارد می شود. انبساط فرآیندی است که قدرت پر کردن خرده را افزایش می دهد، به عنوان مثال. تنباکوی پف کرده تنباکوهای پف کرده، منبسط شده و منجمد شده، فرآورده های اصلاح شده تنباکوی سیگار هستند و تا دو برابر قدرت پرکنندگی دارند، بنابراین به تنباکو کمتری برای هر سیگار نیاز دارند. اصل اعمال شده در اینجا گسترش دیواره سلولی تنباکو با تبخیر سریع آب و سایر عواملی است که به راحتی تبخیر می شوند. مخلوط کردن برای دستیابی به pH خاص، طعم، ویژگی های سوزاندن و محتوای نیکوتین انجام می شود. pH به شدت بر غلظت نیکوتین آزاد (به عنوان مثال غیر پروتونه) در دود تنباکو تأثیر می گذارد، در حالی که محتوای نیترات بر پتانسیل سرطان زایی دود تأثیر می گذارد (IARC 2004).

تنباکو
تنباکو