تنباکو چیست؟ دستگاه میکسر تنباکو چه انجام می دهد؟

تنباکو نام رایج چندین گیاه از تیره نیکوتینا و خانواده Solanaceae است و نام کلی هر محصولی است که از برگ های گیاه تنباکو به دست می آید. بیش از 70 نوع تنباکو شناخته شده است اما عمده ترین محصول تجاری که امروزه شناخته شده است N. tabacum است که توسط دستگاه بسته بندی تنباکو بسته بندی و به بازار عرضه می شود. تنباکو حاوی آلکالوئید نیکوتین است که به خودی خود اعتیادآور نیست. و به نظر می رسد که واکنش بین بتاکاربولین و نیکوتین مسئول بیشتر خواص اعتیاد آور است. برگ های خشک توتون عمدتا توسط دستگاه بسته بندی تنباکو برای سیگار، پیپ و محصولات مشابه تولید و استفاده می شود.

دستگاه میکسر تنباکو
دستگاه میکسر تنباکو

مصرف تنباکو

مصرف دخانیات بسیار اعتیادآور و خطرناک است و عامل بسیاری از بیماری های کشنده است. تنباکو باعث مشکلات قلبی، ریوی و کبدی می شود و همچنین می تواند باعث سرطان شود. در سال 2008، مصرف دخانیات بزرگترین عامل مرگ و میر در جهان بود.

کلمه انگلیسی Tobacco

واژه انگلیسی Tobacco از دو واژه اسپانیایی و پرتغالی tobaco گرفته شده است. در مورد منشأ دقیق این کلمه اختلاف نظر زیادی وجود دارد، اما به طور کلی تصور می شود که حداقل تا حدی از کلمه Taíno در زبان آراواکایی جزایر کارائیب گرفته شده است.

تاریخچه دستگاه میکسر تنباکو

تنباکو برای مدت طولانی در قاره آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است، کشت تنباکو در مکزیک به 1000-1400 سال قبل از میلاد برمی گردد. بسیاری از قبایل بومی آمریکا تنباکو را به طور سنتی و بدون استفاده از دستگاه های بسته بندی تنباکو رشد داده و استفاده می کنند. در گذشته تنباکو به عنوان یک ابزار اجتماعی و تشریفاتی دود می شد، مثلاً اگر پیمان صلح یا توافقی بین قبایل بسته می شد، سران قبایل برای نشان دادن صلح و دوستی بین دو قبیله از تنباکو استفاده می کردند.

پس از ورود اروپایی ها به آمریکا، تنباکو به عنوان یک کالای تجاری محبوبیت بیشتری پیدا کرد. هرناندز د بونکالو اولین اروپایی بود که در سال 1559 به دستور فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا، دانه های تنباکو را به اسپانیا وارد کرد. توتون و تنباکو در اروپا به قدری محبوب شد که توسط دستگاه بسته بندی تنباکو تولید می شد و مستعمرات بریتانیا به جای پول نقد در معاملات از تنباکو استفاده می کردند. صادرات تنباکو ویرجینیا توسط میکسر تنباکو از نابودی و ورشکستگی نجات یافت. یکی از دستگاه های مورد نیاز برای خط تولید تنباکو موسلی میکسر توتون می باشد.

این دستگاه برای اختلاط اسانس ها و مواد اولیه تنباکو (گلیسیرین، رنگ های خوراکی، عسل و ...) کاربرد دارد. دستگاه میکسر تنباکو در سه مدل معمولی، حرارتی و روتاری بنا به درخواست مشتری ساخته می شود.

دستگاه میکسر تنباکو
دستگاه میکسر تنباکو

ایمنی دستگاه میکسر تنباکو

مزیت دستگاه میکسر تنباکو

باعث یکنواختی محصول (تنباکو موسال) می شود.

حرارتی که میکسر به مواد اولیه تنباکو می دهد باعث ته نشین شدن محصول نهایی می شود.

 

پشتیبانی و خدمات پس از فروش دستگاه

 

تمامی دستگاه های این مجموعه دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند. ارائه خدمات پس از فروش گروه ماشین سازی ما به صورت روزانه پاسخگوی سوالات شما مشتریان گرامی می باشد.

شایان ذکر است واحد خدمات کارخانه ماشین جهت رفع مشکل دستگاه و در صورت رفع نشدن مشکل با اعزام کارشناسان فنی مجرب ما در داخل و خارج از مرزها و با ارائه بهترین نوع خدمات ممکن است برای رفع نقص دستگاه اقدام کند.