رنگ خوراکی

رنگ خوراکی

رنگ خوراکی

توتون و تنباکو مواد افزودنی و رنگ های خوراکی بر عطر و طعم محصول تأثیر می گذارند. این نوع افزودنی ها به عنوان ماده بی ضرر و ایمن برای بلعیدن هستند. با این وجود، هویت و سمیت مواد افزودنی و رنگ دهنده ها برای استنشاق مبهم می باشد. در ایالات متحده  تنها هفت رنگ اصلی مصنوعی برای مصرف انسان مورد تأیید قرار گرفته اند.

رنگ های خوراکی مجاز، ترکیبات مصنوعی هستند. رنگ های خوراکی به دلیل رنگ یکنواخت و پایداری آن‌ها بسیار مورد استفاده می گیرند. رنگ های خوراکی طیف گسترده از رنگ ها را ایجاد می کنند. هنگام مخلوط شدن رنگ های خوراکی ترکیبی که به آن اضافه شده اند را تغییر نمی دهد.  با وجود رنگ خوراکی ترکیب همچنان ثابت می ماند. رنگ های مصنوعی به طور کلی نسبت به نمونه های طبیعی قیمت پایین تر و پایداری بیشتری دارند. به همین دلیل رنگ های مصنوعی در محصولات تجاری متعددی استفاده می شوند.

میزان مصرف مورد قبول رنگ های مصنوعی توسط JECFA ، مشخص شده است. بعضی از رنگ های خوراکی مصنوعی در صورت مصرف بیش از اندازه برای سلامتی انسان مضر هستند. رنگ های مصنوعی خوراکی می توانند خطر بالقوه ای برای سلامتی داشته باشند. در ترکیب بعضی از رنگ دهنده ها ماده سرطان زا و آمین های آروماتیک دیده شده است. تارترازین (نوعی رنگ خوراکی) ممکن است باعث واکنش آلرژیک شدید شود. همچنین اریتروسین که به رنگ قرمز گیلاسی شناخته می شود، ممکن است عامل تکثیر سلولی و حتی اثراتی روی تقویت تومور داشته باشد. طی مطالعات انجام شده، بلعیدن رنگ های خوراکی گاهی با علائم بروز بیماری همراه بوده است.  اختلالات آسم برونشیال و اختلالات پوستی دفعات بیشتری مشاهده شده است.

رنگ های خوراکی در سیگار الکترونیکی  

توتون و تنباکو تبعات استفاده از رنگ های خوراکی در توتون و تنباکو و سیگار های الکترونیکی و سایر محصولات دخانیات بررسی نشده است. استفاده از طعم دهنده ها و رنگ های خوراکی می توانند برای سلامتی مضر باشند. علاوه بر این استفاده از آن ها باعث جذابیت بیشتر سیگارهای الکترونیکی برای نوجوانان و جوانان می شود.

استفاده از رنگ های خوراکی در سیگار های الکترونیکی برای بلعیدن بی ضرر اعلام شده است اما سمیت و ماهیت آن ها برای استنشاق سوال برانگیز می باشد.

در محصولات غذایی، دارویی و حتی محصولات آرایشی درج کردن ترکیبات رنگ های خوراکی روی بسته بندی محصول الزامی است. با این وجود این اطلاعات در اکثر قریب به اتفاق سیگارهای الکترونیکی وجود ندارد.

رنگ های خوراکی درتوتون و تنباکو میوه ای  

اکثر تولیدکنندگان توتون و تنباکو میوه ای به محصولات خود رنگ خوراکی اضافه نمی کنند،زیرا وجود رنگ خوراکی هیچ سودی در ترکیب ایجاد نمی کند. در محصولات الفاخر و نخلا از رنگ های خوراکی استفاده می شود. رنگ دهنده ها ترکیبات بی ضرری برای بلع هستند. این ترکیبات چندین دهه استفاده شده اند و بی ضرر بودن آن ها اثبات شده است. با این وجود سمیت و ماهیت آن ها برای استنشاق همچنان سوال برانگیز می باشد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


نیکوتین

نیکوتین

بازار جهانی دخانیات

بازار جهانی دخانیات

خط تولید تنباکو

خط تولید تنباکو

بسته بندی تنباکو

بسته بندی تنباکو

واردات تنباکو

واردات تنباکو

دسته بندی


پروژه ها


پروژه6
پروژه5
پروژه 4
پروژه 3
پروژه 2
پروژه 1

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل