آموزش و ارتقاء کیفیت تنباکو

آموزش و ارتقاء کیفیت تنباکو

  گلوکز

گلوکز و سایز قندهای موجود در محصولات تنباکو باعث افزایش طعم و مزه و ویژگی های آن می شوند. وجود فروکتوز ، گلوکز ، ساکارز ، مالتوز و ایزومالتوز در محصولات تنباکو تجاری شناسایی شده است. مطالعات کروماتوگرافی مایع نشان می دهد که این پنج نوع قند در عصاره های تنباکو جویدنی وجود دارد ،با این وجود فقط مقدار کمی فروکتوز و گلوکز در عصاره های تنباکو و توتون های طبیعی فرآوری نشده یافت می شود. مقدار بسیار ناچیزی ساکارز در تنباکوهای طبیعی فرآوری نشده یافت می شود.

حتی محتوای مالتوز و ایزومالتوز بسیار کمتر از محتوای فروکتوز ، گلوکز یا ساکارز می باشند. مقادیر بیشتری از فروکتوز و گلوکز ، و ساکارز اضافی ، مالتوز و ایزومالتوز موجود در توتون و تنباکوهای جویدنی در طی فرایند تولید اضافه می شوند. گلوکز و فروکتوز به سایر محصولات دخانیات نیز اضافه می شوند. اضافه کردن این نوع از قندها به توتون برلی که تقریباً هیچ قندی ندارد بیشتر انجام می شود.

گلوکز و قندهای اضافه شده در تنباکوهای برلی منجر به افزایش آلدئیدها، استالدئید و سایر ترکیبات شیمیایی می شود. آلدئیدها ، یک گروه مهم از مواد سمی هستند که  در دود توتون و تنباکو وجود دارند. با اضافه کردن گلوگز و قندهای دیگر میزان آلدئید مشاهده شده از 5٪ تا 40٪ افزایش می یابد. افزایش بسیار کمی نیز در میزان تار ، نیکوتین و مونوکسیدکربن مشاهده می شود.

شربت گلوکز همچنین به عنوان ماده اصلی در محصولات  تنباکو میوه ای استفاده می شود. شربت گلوکز باعث قوام، شیرینی متعادل و طعم خوب دهان می شود. در تنباکو شربت گلوکز علاوه بر عطر و طعم، بافت صافی به توتون و تنباکو می دهد.

محدود کردن سطح قندها در توتون و تنباکو فرآوری شده ممکن است رویکردی موثری در کاهش مواد مضر در دود محصولات تنباکو باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات


نیکوتین

نیکوتین

بازار جهانی دخانیات

بازار جهانی دخانیات

خط تولید تنباکو

خط تولید تنباکو

بسته بندی تنباکو

بسته بندی تنباکو

واردات تنباکو

واردات تنباکو

دسته بندی


پروژه ها


پروژه6
پروژه5
پروژه 4
پروژه 3
پروژه 2
پروژه 1

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
8:00 تا 17:00
یک شنبه
8:00 تا 17:00
دو شنبه
8:00 تا 17:00
سه شنبه
8:00 تا 17:00
چهار شنبه
8:00 تا 17:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل